Toen was het eindelijk weer zaterdag. Nadat er deze week eindelijk weer eens getraind was waren er zo veel aanmeldingen dat Doenrade spontane buikloop kreeg en zich snel moest afmelden. In Bekkerveld en Geuldal werden twee tegenstanders gevonden.
De indeling werd uiteraard gemaakt door onze huisdichter, die zelf dacht na de dikke overwinning de laatste keer tegen Geuldal, wel in 7 tegen 7 format, vandaag een rustige middag met makkelijke overwinning te kennen.
Sponsor Plus Arts had de bestelling al doorgekregen voor 11 oliebollen die deze middag het veld op moesten:
- 275gram bloem
- 275ml volle melk op kamertemperatuur
- 85gram gedroogde gist
- 85gram zout
- 75gram suiker
- 55tl koekkruiden
- Zonnebloemolie om te frituren
- Veel poedersuiker
Doe de melk in een maatbeker en roer de gist erdoorheen en laat oplossen.
Doe de bloem in een grote kom met zout, suiker en koekkruiden. Meng de melk er rustig doorheen terwijl je het met een houtlepel of deeghaken roert, tot het een glad en vloeibaar beslag is.
Dek af met een theedoek en laat 30 minuten op een warme plek rijzen.
Die eerste 30 minuten dachten we dit recept nog netjes te volgen en was FC Landgraaf de bovenliggende partij, met een doelpunt van Smoes. Hierna werd wel een ongelukkige tegentreffer geïncasseerd, maar de 2-1 lag op de loer. O.a. de lat stond een snoeihard schot van Kevin in de weg.
Na een half uur kwam Kevin er achter dat de oliebollenmix op een warme plek moest staan, maar op het veld was het toch tamelijk koud. En zo klapte het deeg uit elkaar.
Met 1-1 gingen we de rust in. Hierin had Smoes de volgende stap van het recept al gelezen:
Verwarm een frituurpan of olie in een pan met dikke bodem tussen 175°C en 180°C. ….
Na twee minuten in de tweede helft viel bij Smoes het kwartje. Iets met een frituurpan verwarmen. Oeps daar was ik verantwoordelijk voor dacht hij. En weg was Smoes.
Oftewel het recept mislukt, de deeg viel als los zand uit elkaar en we kregen nog enkele doelpunten om de oren; 1-5.